Натпревар на денот: Дерби Каунти vs Астон Вила

понеделник,27/5 2019 е празник во Англија.Дерби Каунти и Астон Вила во борба за трите бода.

Што се однесува на денешниот натпревар во Чемпионшип помеѓу
Дерби Каунти и Астон Вила, букмејкерите го фаворизираат тимот на Астон Вила. Ние сме тука за вас за да ги пронајдеме највисоките коефициенти. Што се однесува за највисоката понуда за победа на домаќинот, таа може да ја пронајдете на Betfair SB. За натпревар без победник, односно реми, ви ја презентираме понудата на Coral, Unibet, Betway, Tipico, Rivalo.com, Dafabet и Fonbet бидејќи само таму има коефициент 3.30. Фаворитот да го добие овој натпревар највисокиот коефициент е 2.30 на Betway и William Hill.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Дерби Каунти и Астон Вила? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 48.2%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 51.8%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Unibet со коефициент од 2.04. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Fonbet за да имате коефициент од 1.90.

Комплетна понуда на коефициенти за Дерби Каунти и Астон Вила.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk