Спореди ги коефициентите за Торино vs Лацио

недела,26/5 2019 е празник во Италија.Торино и Лацио во борба за трите бода.

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Торино е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Торино, најдобра понуда ви нуди Fonbet со коефициент од 2.45. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Cash Point, 12bet.com, Tipico и Bet 365 , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Cash Point, 12bet.com, Tipico и Bet 365 единствено во Cash Point, 12bet.com, Tipico и Bet 365. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Торино и Лацио ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во PinnacleSports со коефициент од 3.03.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на PinnacleSports и до добиете коефициент 1.71. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Tipico со коефициент вреден 2.30.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Лацио и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Dafabet: 2.09
PinnacleSports: 1.85

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Торино и Лацио.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk