Натпревар на денот: Фросиноне vs Киево Верона

Во рамките на Серија А,сабота во 16:00 часот ќе играат Фросиноне и Киево Верона

За дуелот помеѓу Фросиноне и Киево Верона, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Фросиноне. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet е 2.27 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Marathonbet со вредност 3.30. За реми највисоката понуда е во сопственост на bwin, Sportingbet, Betway и Bet 365 со вредност од 3.75.

За дуелот помеѓу Фросиноне и Киево Верона ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

Unibet – 2.48 – 0-2 гола
1xbet – 1.65 – 3+ голови

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Киево Верона и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Betfred: 1.95
Bet 365: 1.98

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Фросиноне и Киево Верона.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk