Натпревар на денот: Троа vs Ленс

Денес петок во 16:00 дерби натпреварот во Лига 1 помеѓу Троа и Ленс

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Троа е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Троа, најдобра понуда ви нуди PinnacleSports со коефициент од 2.58. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Marathonbet , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Marathonbet единствено во Marathonbet. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Троа и Ленс ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Marathonbet со коефициент од 3.14.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Троа и Ленс? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 36.6%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 63.4%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.68. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Tipico за да имате коефициент од 1.55.

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Троа да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, PinnacleSports нуди коефициент 1.78.
За Ленс да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Unibet нуди коефициенти 2.23.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Троа и Ленс.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk