Спореди ги коефициентите за Херта БСК vs Шалке 04

петок,25/1 2019 е празник во Германија.Херта БСК и Шалке 04 во борба за трите бода.

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Херта БСК е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Херта БСК, најдобра понуда ви нуди 1xbet со коефициент од 2.72. Доколку вашата одлука е да ставите облог на PinnacleSports , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од PinnacleSports единствено во PinnacleSports. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Херта БСК и Шалке 04 ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Cash Point и Unibet со коефициент од 2.88.

Во рамките на Бундеслига очекуваме на дуелот помеѓу Херта БСК и Шалке 04 да бидат постигнати неколку голови.
William Hill ни нуди 2.20 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.79 за 0-2 гола.

Непредвидливиот натпревар во Бундеслига помеѓу Херта БСК и Шалке 04 му даде „право“ на азискиот хендикеп да постави нулта хендикеп.
За Херта БСК да издвои победа со хендикеп 0.00 : 0.00,Marathonbet, 1xbet и Dafabet нуди коефициент вреден 1.91.
За Шалке 04 да си замине како победник Dafabet и Bet 365 наградува со влог помножен по 2.04.

Нерешениот резултат ќе ви го врати влогот на вашата сметка.

Комплетна понуда на коефициенти за Херта БСК и Шалке 04.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk