Натпревар на денот: Сасуоло vs Каљари

Во рамките на Серија А,сабота во 14:00 часот ќе играат Сасуоло и Каљари

Што се однесува до денешниот натпревар во Серија А помеѓу Сасуоло и Каљари, букмејкерите сметаат дека Сасуоло е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
1xbet, Dafabet, PinnacleSports, Sportingbet и Betway – 2.05
Marathonbet – 3.50
Betfair SB – 4.20

За натпреварот помеѓу Сасуоло и Каљари кој ќе се одигра сабота на 26/1 2019 во 14:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet – 1.81
1xbet и Dafabet – 2.11

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Сасуоло и Каљари нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Каљари и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
PinnacleSports, Dafabet и Betfred: 2.05 за Сасуоло
Dafabet: 1.89 за Каљари

Комплетна понуда на коефициенти за Сасуоло и Каљари.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk