Натпревар на денот: Алкоркон vs Екстремадура УД

Во рамките на Куп на Кралот,среда во 18:00 часот ќе играат Алкоркон и Екстремадура УД

Тимот на Алкоркон, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

Betway, Sportingbet, bwin и Bet 365: 1.75
Marathonbet и 1xbet: 3.62
Marathonbet: 5.90

Во рамките на Куп на Кралот очекуваме на дуелот помеѓу Алкоркон и Екстремадура УД да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 2.57 за 3 или повќе голови, додека Ladbrokes нуди 1.61 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Екстремадура УД, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Алкоркон и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Betfred: 2.05 за Алкоркон
Marathonbet и Dafabet: 1.90 за Екстремадура УД

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Алкоркон и Екстремадура УД.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk