Натпревар на денот: Њукасл Јунајтед vs Манчестер Јунајтед

Денес недела во 14:15 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Њукасл Јунајтед и Манчестер Јунајтед

Што се однесува до натпреварот помеѓу Њукасл Јунајтед и Манчестер Јунајтед ние специјално за вас ги издвоивме највисоките коефициенти за крајниот резултат. Погледнете ги во прилог:
Marathonbet – 6.60
Marathonbet – 4.05
Interwetten – 1.65

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Њукасл Јунајтед и Манчестер Јунајтед? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 46.5%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 53.5%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.13. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet, Dafabet, Interwetten и Fonbet за да имате коефициент од 1.85.

Комплетна понуда на коефициенти за Њукасл Јунајтед и Манчестер Јунајтед.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!