Натпревар на денот: Челси vs Вест Бромвич Албион

понеделник,12/2 2018 е празник во Англија.Челси и Вест Бромвич Албион во борба за трите бода.

Челси е огромен фаворит во натпреварот против Вест Бромвич Албион. Врз основа на коефициентите на пазарот кои ги нудат букмејкерите, веројатноста за победа на Челси е околу 71.4%. Ladbrokes и Interwetten има најмалку доверба во Челси и нуди 1.40 за победа. За иненадување, односно за победа на Вест Бромвич Албион најдобрата понуда е на Marathonbet и 1xbet со коефициент 10.50.
Најдобриот коефициент за нерешен исход го има Betway со вредност од 5.25.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на 1xbet и Dafabet и до добиете коефициент 1.80. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на 1xbet и Betfair SB со коефициент вреден 2.20.

За овој натпревар помеѓу Челси и Вест Бромвич Албион азискиот хендикеп нуди предност од два гола за Вест Бромвич Албион. Доколку сметате дека Челси има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на 1xbet со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на 1xbet со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Челси и Вест Бромвич Албион.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!