Натпревар на денот: Ајакс vs Тотенхем Хотспур

Денес среда во 19:00 дерби натпреварот во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Ајакс и Тотенхем Хотспур

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Ајакс е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Ајакс, најдобра понуда ви нуди Unibet со коефициент од 2.40. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Betfair SB, Interwetten, Fonbet, PinnacleSports, bwin, Sportingbet, Betsson Sportsbook, Nordicbet, William Hill и Bet 365 , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Betfair SB, Interwetten, Fonbet, PinnacleSports, bwin, Sportingbet, Betsson Sportsbook, Nordicbet, William Hill и Bet 365 единствено во Betfair SB, Interwetten, Fonbet, PinnacleSports, bwin, Sportingbet, Betsson Sportsbook, Nordicbet, William Hill и Bet 365. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Ајакс и Тотенхем Хотспур ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Interwetten, Fonbet и Betfred со коефициент од 3.10.

На натпреварот помеѓу Ајакс и Тотенхем Хотспур се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.30. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
William Hill со коефициент од 1.73 .

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Тотенхем Хотспур и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 2.09
Bet 365: 1.88

Комплетна понуда на коефициенти за Ајакс и Тотенхем Хотспур.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk