Натпревар на денот: Челзи vs Ајнтрахт Франкфурт

Денес четврток во 19:00 дерби натпреварот во УЕФА Европа Лига помеѓу Челзи и Ајнтрахт Франкфурт

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Челзи го прават фаворит во однос на Ајнтрахт Франкфурт. Тој во дуел влегува со шанса вредна 70.9% за да издвои победа.
Што се однесува до Ајнтрахт Франкфурт, неговите шанси за победа се 11.0%. Доколку типувате на конечниот исход, Interwetten нуди коефициент 1.40 за победа на домаќинот, а Betfair SB, Betfred, Fonbet и Bet 365 нуди највисок коефициент од 9.00 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на Betfred, bwin, Sportingbet и Bet 365 со вредност од 5.50.

За дуелот помеѓу Челзи и Ајнтрахт Франкфурт ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

1xbet – 2.60 – 0-2 гола
1xbet – 1.58 – 3+ голови

За овој натпревар помеѓу Челзи и Ајнтрахт Франкфурт азискиот хендикеп нуди предност од два гола за Ајнтрахт Франкфурт. Доколку сметате дека Челзи има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на PinnacleSports и 1xbet со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на 1xbet со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Комплетна понуда на коефициенти за Челзи и Ајнтрахт Франкфурт.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!