Натпревар на денот: Северна Ирска vs Германија

Денес четврток во 18:45 дерби натпреварот во Квалификации за Светско првенство – Европа помеѓу Северна Ирска и Германија

И покрај тоа што Германија е гостин на дуелот против Северна Ирска, букмејкерите „типуваат“ на гостинот. Тие сметаат дека веројатноста за победа на Германија е 74.5%. Доколку одлуката е да го одиграте овој натпревар во корист на гостинот, тоа направето го на Marathonbet, 1xbet и Interwetten бидејќи имаат најголем коефициент од 1.35. Ако сметате дека изненадувањето е неизбежно на овој натпревар и ќе победи домаќинот, Cash Point нуди коефициент од 12.50. Коефициентот за реми е 5.75 на bwin.

За дуелот помеѓу Северна Ирска и Германија ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

Dafabet – 2.23 – 0-2 гола
1xbet – 1.77 – 3+ голови

Коефициенти за натпреварот помеѓу Северна Ирска и Германија тука!

Не заборавајте да ја посетете kladenje.mk