Натпревар на денот: Динамо Киев vs Славија Прага

вторник,14/8 2018 е празник во Меѓународен.Динамо Киев и Славија Прага во борба за трите бода.

Што се однесува до денешниот натпревар во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Динамо Киев и Славија Прага, букмејкерите сметаат дека Динамо Киев е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
1xbet и Coral – 2.05
Marathonbet, 1xbet, Interwetten и Bet 365 – 3.40
Fonbet – 4.40

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Динамо Киев и Славија Прага? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 40.6%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 59.4%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.41. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Tipico за да имате коефициент од 1.65.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Динамо Киев и Славија Прага нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Славија Прага и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
PinnacleSports: 2.03 за Динамо Киев
Dafabet: 1.90 за Славија Прага

Коефициенти за натпреварот помеѓу Динамо Киев и Славија Прага тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk