Натпревар на денот: Уфа vs Краснодар

Во рамките на Премиер Лига,понеделник во 14:30 часот ќе играат Уфа и Краснодар

Денес ни претстои еден тежок натпревар помеѓу Уфа и Краснодар. Според букмејкерите мал фаворит е Краснодар. Ние од нивната понуда ги издвоиме најголемите коефициенти. За победа на домаќинот Marathonbet ни нуди коефициент 3.52. Најголемиот коефициент во вредност од 3.13 го издвојуваме од 3.13, а влогот за Краснодар ќе го ставиме во 1xbet кој ни нуди коефициент 2.44.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Уфа и Краснодар? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 35.8%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 64.2%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.82. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Fonbet за да имате коефициент од 1.57.

Комплетна понуда на коефициенти за Уфа и Краснодар.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk