Натпревар на денот: Ваљадолид vs Рајо Ваљекано

Денес сабота во 12:00 дерби натпреварот во Ла Лига помеѓу Ваљадолид и Рајо Ваљекано

Во Ла Лига не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Ваљадолид и Рајо Ваљеканокој што ќе се игра сабота на 5/1 2019 во 12:00 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот PinnacleSports дава коефициент 2.24, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди Cash Point во вредност од 4.12. За реми, понудата ја издвојуваме од Cash Point со вредност од 3.45.

За натпреварот помеѓу Ваљадолид и Рајо Ваљекано кој ќе се одигра сабота на 5/1 2019 во 12:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Fonbet – 1.80
1xbet – 2.35

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Рајо Ваљекано и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Dafabet: 1.91
Dafabet: 2.04

Комплетна понуда на коефициенти за Ваљадолид и Рајо Ваљекано.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!