Натпревар на денот: Леванте vs Жирона ФК

Денес петок во 18:00 дерби натпреварот во Ла Лига помеѓу Леванте и Жирона ФК

Во Ла Лига не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Леванте и Жирона ФКкој што ќе се игра петок на 4/1 2019 во 18:00 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот Sportingbet дава коефициент 2.20, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди PinnacleSports во вредност од 3.42. За реми, понудата ја издвојуваме од 1xbet и Marathonbet со вредност од 3.68.

За дуелот помеѓу Леванте и Жирона ФК ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

1xbet – 2.36 – 0-2 гола
Rivalo.com и Fonbet – 1.70 – 3+ голови

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Жирона ФК и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 1.94
Dafabet и PinnacleSports: 2.04

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Леванте и Жирона ФК.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk