Натпревар на денот: Манчестер Сити vs Ливерпул

четврток,3/1 2019 е празник во Англија.Манчестер Сити и Ливерпул во борба за трите бода.

Што се однесува до денешниот натпревар во Премиер лига помеѓу Манчестер Сити и Ливерпул, букмејкерите сметаат дека Манчестер Сити е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
Fonbet – 2.12
Nordicbet, PinnacleSports и Bet 365 – 3.90
Bet 365 – 3.70

На натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Ливерпул се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на Fonbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.45. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Betfair SB со коефициент од 1.66 .

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Ливерпул нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Ливерпул и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Interwetten: 2.10 за Манчестер Сити
Dafabet: 1.89 за Ливерпул

Коефициенти за натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Ливерпул тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!