Спореди ги коефициентите за Астана vs Бате Борисов

Во рамките на УЕФА Европа Лига,четврток во 14:00 часот ќе играат Астана и Бате Борисов

Денешниот натпревар во УЕФА Европа Лига помеѓу Астана и Бате Борисов би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната доверба им ја даваат на Астана. Затоа вие ако сакате да заработите на победата на Астана тоа направете го на Nordicbet и Dafabet за да добиете коефициент вреден 1.81. Доколку вашиот тип е нерешено, изиграјте го на 1xbet со вредност од 3.56. Ако вашето мислење е дека гостинот има шанси да издвои победи, најголемата понуда е на Fonbet со вредност од Fonbet.

Во рамките на УЕФА Европа Лига очекуваме на дуелот помеѓу Астана и Бате Борисов да бидат постигнати неколку голови.
Unibet ни нуди 2.45 за 3 или повќе голови, додека Fonbet нуди 1.62 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Бате Борисов, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Астана и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
PinnacleSports: 2.04 за Астана
1xbet: 1.85 за Бате Борисов

Коефициенти за натпреварот помеѓу Астана и Бате Борисов тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk