Спореди ги коефициентите за Јанг Бојс vs Црвена Звезда

среда,21/8 2019 е празник во Меѓународен.Јанг Бојс и Црвена Звезда во борба за трите бода.

За дуелот помеѓу Јанг Бојс и Црвена Звезда, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Јанг Бојс. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet е 1.87 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има PinnacleSports со вредност 4.77. За реми највисоката понуда е во сопственост на 1xbet, Unibet, bwin, Sportingbet и Nordicbet со вредност од 3.60.

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони очекуваме на дуелот помеѓу Јанг Бојс и Црвена Звезда да бидат постигнати неколку голови.
Dafabet ни нуди 2.22 за 3 или повќе голови, додека Marathonbet нуди 1.76 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Јанг Бојс и Црвена Звезда нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Црвена Звезда и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Nordicbet: 1.83 за Јанг Бојс
Dafabet: 2.11 за Црвена Звезда

Комплетна понуда на коефициенти за Јанг Бојс и Црвена Звезда.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk