Натпревар на денот: Астон Вила vs Евертон

Денес петок во 19:00 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Астон Вила и Евертон

Немаме сомнеж за овој натпревар дека Евертон е фаворит. Тоа го докажува и квалитетот на својот тим, за разлика од тимот на Астон Вила.

Најдобрите коефициенти за конечениот исход на овој натпревар се:
Betsson Sportsbook и Nordicbet: 3.40
1xbet и Marathonbet: 3.64
Betfair SB: 2.30

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Астон Вила и Евертон да бидат постигнати неколку голови.
PinnacleSports ни нуди 1.85 за 3 или повќе голови, додека Fonbet нуди 2.20 за 0-2 гола.

Комплетна понуда на коефициенти за Астон Вила и Евертон.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!