Спореди ги коефициентите за Ватфорд vs Кристал Палас

Во рамките на Премиер лига,недела во 12:30 часот ќе играат Ватфорд и Кристал Палас

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Ватфорд и Кристал Палас акцентот за фаворит го ставаат на Ватфорд. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.60 ни го нуди Betway, Unibet, Paddy Power, Betfred и Interwetten. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во Unibet, Betsson Sportsbook и Nordicbet со коефициент од 3.35. За сите кои веруваат во победа на Кристал Палас ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 3.14 кој може да го најдете во Marathonbet.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Ватфорд и Кристал Палас? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 46.9%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 53.1%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на bwin со коефициент од 2.15. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Marathonbet и 1xbet за да имате коефициент од 1.90.

Непредвидливиот натпревар во Премиер лига помеѓу Ватфорд и Кристал Палас му даде „право“ на азискиот хендикеп да постави нулта хендикеп.
За Ватфорд да издвои победа со хендикеп 0.00 : 0.00,1xbet и Marathonbet нуди коефициент вреден 1.82.
За Кристал Палас да си замине како победник Dafabet наградува со влог помножен по 2.22.

Нерешениот резултат ќе ви го врати влогот на вашата сметка.

Комплетна понуда на коефициенти за Ватфорд и Кристал Палас.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk