Натпревар на денот: Португалија vs Холандија

Денес понеделник во 18:30 дерби натпреварот во Меѓународни пријателски натпревари помеѓу Португалија и Холандија

За дуелот помеѓу Португалија и Холандија, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Португалија. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од Fonbet е 2.25 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има 1xbet со вредност 3.84. За реми највисоката понуда е во сопственост на Unibet со вредност од 3.45.

За натпреварот помеѓу Португалија и Холандија кој ќе се одигра понеделник на 26/3 2018 во 18:30, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet, Tipico и Rivalo.com – 1.80
1xbet – 2.15

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Холандија и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
PinnacleSports: 1.83
Dafabet: 2.10

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Португалија и Холандија.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!