Спореди ги коефициентите за Јувентус vs Реал Мадрид

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони,вторник во 18:45 часот ќе играат Јувентус и Реал Мадрид

Денес ни претстои еден тежок натпревар помеѓу Јувентус и Реал Мадрид. Според букмејкерите мал фаворит е Реал Мадрид. Ние од нивната понуда ги издвоиме најголемите коефициенти. За победа на домаќинот Betfred и Betfair SB ни нуди коефициент 3.30. Најголемиот коефициент во вредност од 3.45 го издвојуваме од 3.45, а влогот за Реал Мадрид ќе го ставиме во Interwetten кој ни нуди коефициент 2.50.

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони очекуваме на дуелот помеѓу Јувентус и Реал Мадрид да бидат постигнати неколку голови.
Unibet ни нуди 2.14 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.88 за 0-2 гола.

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Јувентус да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, PinnacleSports нуди коефициент 2.31.
За Реал Мадрид да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Interwetten нуди коефициенти 1.75.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Јувентус и Реал Мадрид тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!