Спореди ги коефициентите за Бентли Гринс ФК vs Грин Гули СК

Денес петок во 10:15 дерби натпреварот во Викторија Премиер Лига помеѓу Бентли Гринс ФК и Грин Гули СК

Според букмејкерите, во овој натпревар Бентли Гринс ФК влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има Marathonbet со вредност од 1.55, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Marathonbet со вредност од 6.30. За нерешено, ги препорачуваме 1xbet затоа што само таму е коефициентот 4.48.

За дуелот помеѓу Бентли Гринс ФК и Грин Гули СК ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

Coral – 2.75 – 0-2 гола
PinnacleSports – 1.70 – 3+ голови

Азискиот хендикеп ја користи разликата во квалитетот на двата тима, па затоа ни нуди 0.00: 1.25. Тоа значи дека доколку се обложите на Бентли Гринс ФК и тој победи со разлика од два гола ќе ја добиете целосната добивка, но доколку победи само со еден гол ќе го загубите половина од вашиот влог.
Доколку вашиот облог го ставите на гостинот, вие сте добитни со победа, но и со нерешено. Ако Грин Гули СК изгуби со еден гол разлика, во тој случај половина од вашиот влог се враќа на вашата сметка.
Најдобрите коефициенти за овој натпревар се понудени од:
PinnacleSports: 2.17
Dafabet: 1.78

Коефициенти за натпреварот помеѓу Бентли Гринс ФК и Грин Гули СК тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!