Натпревар на денот: Локомотива Загреб vs Интер Запрешич

Денес сабота во 16:30 дерби натпреварот во 1. ХНЛ помеѓу Локомотива Загреб и Интер Запрешич

За дуелот помеѓу Локомотива Загреб и Интер Запрешич, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Локомотива Загреб. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од William Hill е 2.20 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Fonbet со вредност 3.55. За реми највисоката понуда е во сопственост на Marathonbet и 1xbet со вредност од 3.54.

Во рамките на 1. ХНЛ очекуваме на дуелот помеѓу Локомотива Загреб и Интер Запрешич да бидат постигнати неколку голови.
William Hill ни нуди 2.00 за 3 или повќе голови, додека Dafabet нуди 1.94 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Интер Запрешич и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Dafabet: 1.88
1xbet, PinnacleSports и Dafabet: 2.00

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Локомотива Загреб и Интер Запрешич.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!