Натпревар на денот: Ал Масри vs Беркане

Во рамките на КАФ Куп на Конфедерации,недела во 16:00 часот ќе играат Ал Масри и Беркане

За дуелот помеѓу Ал Масри и Беркане, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Ал Масри. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 12bet.com е 1.86 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Interwetten со вредност 4.55. За реми највисоката понуда е во сопственост на Fonbet и William Hill со вредност од 3.30.

Во рамките на КАФ Куп на Конфедерации очекуваме на дуелот помеѓу Ал Масри и Беркане да бидат постигнати неколку голови.
Betfair SB ни нуди 2.50 за 3 или повќе голови, додека 1xbet и Marathonbet нуди 1.53 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Беркане има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Ал Масри, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Ал Масри, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
1xbet и Marathonbet: 2.74 за Ал Масри
1xbet и Marathonbet: 1.42 за Беркане

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Ал Масри и Беркане.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk