Спореди ги коефициентите за Палмеирас vs Атлетико ПР

Денес сабота во 19:30 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Палмеирас и Атлетико ПР

Палмеирас е огромен фаворит во натпреварот против Атлетико ПР. Врз основа на коефициентите на пазарот кои ги нудат букмејкерите, веројатноста за победа на Палмеирас е околу 67.1%. Interwetten, Marathonbet и Fonbet има најмалку доверба во Палмеирас и нуди 1.45 за победа. За иненадување, односно за победа на Атлетико ПР најдобрата понуда е на PinnacleSports со коефициент 8.96.
Најдобриот коефициент за нерешен исход го има Betfair SB со вредност од 4.40.

Во рамките на Серија А очекуваме на дуелот помеѓу Палмеирас и Атлетико ПР да бидат постигнати неколку голови.
Fonbet ни нуди 2.15 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.82 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Атлетико ПР има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Палмеирас, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Палмеирас, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Dafabet: 1.79 за Палмеирас
1xbet: 2.19 за Атлетико ПР

Комплетна понуда на коефициенти за Палмеирас и Атлетико ПР.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk