Натпревар на денот: Депортиво Алавес vs Ваљадолид

Во рамките на Ла Лига,петок во 19:00 часот ќе играат Депортиво Алавес и Ваљадолид

Во Ла Лига не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Депортиво Алавес и Ваљадолидкој што ќе се игра петок на 19/4 2019 во 19:00 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот 1xbet дава коефициент 2.22, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди Marathonbet во вредност од 3.86. За реми, понудата ја издвојуваме од 1xbet, Rivalo.com, Betfair SB, Cash Point, Marathonbet и Bet 365 со вредност од 3.20.

Во рамките на Ла Лига очекуваме на дуелот помеѓу Депортиво Алавес и Ваљадолид да бидат постигнати неколку голови.
1xbet и Marathonbet ни нуди 2.63 за 3 или повќе голови, додека 1xbet, Rivalo.com, Marathonbet и Tipico нуди 1.55 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Ваљадолид и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
PinnacleSports: 1.88
Bet 365: 2.08

Комплетна понуда на коефициенти за Депортиво Алавес и Ваљадолид.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!