Натпревар на денот: Уфа vs Домжале

Денес четврток во 14:00 дерби натпреварот во УЕФА Европа Лига помеѓу Уфа и Домжале

Денешниот натпревар во УЕФА Европа Лига помеѓу Уфа и Домжале би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната доверба им ја даваат на Уфа. Затоа вие ако сакате да заработите на победата на Уфа тоа направете го на Fonbet за да добиете коефициент вреден 1.68. Доколку вашиот тип е нерешено, изиграјте го на William Hill со вредност од 3.70. Ако вашето мислење е дека гостинот има шанси да издвои победи, најголемата понуда е на Paddy Power со вредност од Paddy Power.

Во рамките на УЕФА Европа Лига очекуваме на дуелот помеѓу Уфа и Домжале да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 2.46 за 3 или повќе голови, додека 1xbet, bwin, Sportingbet и Rivalo.com нуди 1.60 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Домжале, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Уфа и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
1xbet: 1.88 за Уфа
1xbet, 12bet.com и Dafabet: 1.98 за Домжале

Комплетна понуда на коефициенти за Уфа и Домжале.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk