Натпревар на денот: Палермо vs Карпи

Денес недела во 13:00 дерби натпреварот во Серија Б помеѓу Палермо и Карпи

Денешниот натпревар во Серија Б помеѓу Палермо и Карпи би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната доверба им ја даваат на Палермо. Затоа вие ако сакате да заработите на победата на Палермо тоа направете го на Cash Point за да добиете коефициент вреден 1.75. Доколку вашиот тип е нерешено, изиграјте го на PinnacleSports со вредност од 3.43. Ако вашето мислење е дека гостинот има шанси да издвои победи, најголемата понуда е на PinnacleSports со вредност од PinnacleSports.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Палермо и Карпи? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 36.3%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 63.7%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.68. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.53.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Карпи има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Палермо, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Палермо, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Unibet: 2.43 за Палермо
Marathonbet: 1.67 за Карпи

Коефициенти за натпреварот помеѓу Палермо и Карпи тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!