Натпревар на денот: Интер Запрешич vs Истра 1961

сабота,24/3 2018 е празник во Хрватска.Интер Запрешич и Истра 1961 во борба за трите бода.

Според букмејкерите, во овој натпревар Интер Запрешич влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има Fonbet со вредност од 1.80, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на PinnacleSports со вредност од 5.43. За нерешено, ги препорачуваме Cash Point и PinnacleSports затоа што само таму е коефициентот 3.55.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Интер Запрешич и Истра 1961? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 42.8%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 57.2%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на PinnacleSports со коефициент од 2.27. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.70.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Истра 1961, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Интер Запрешич и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
PinnacleSports: 2.02 за Интер Запрешич
PinnacleSports: 1.86 за Истра 1961

Коефициенти за натпреварот помеѓу Интер Запрешич и Истра 1961 тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk