Натпревар на денот: Финска vs Македонија

Во рамките на Меѓународни пријателски натпревари,петок во 16:00 часот ќе играат Финска и Македонија

Неизвесен натпревар во Меѓународни пријателски натпревари. Но букмејкерите со мала разлика го фаворизираат тимот на Македонија. Сепак, ние сме тука да ви го одделиме највиското од нивната понуда. Влогот за Финска може да по помножете со 3.02 во 1xbet и да остварите најголема добивка од моменталната понуда. Доколку вашиот „сенс“ укажува на натпревар без победник ви нудиме коефициент од 3.12 во PinnacleSports. Највисокиот коефициент за победа на Македонија е во William Hill и Betfair SB со вредност од [%ODDS_HCP1X2_2%].

Во рамките на Меѓународни пријателски натпревари не очекува натпревар помеѓу Финска и Македонија. Традицијата на двата тима ни укажува на тоа, дека на овој натпревар може да очекуваме неколку голови. Ние специјално за вас ги одделивме највисоките понуди на букмејкерите. Доколку вашиот тип е 0 до 2 гола, изиграјте го на 1xbet со коефициент 1.54. Ако пак вашето мислење е 3+ тоа може да го изиграте на Betfair SB бидејќи таму коефциентот е најголем и има вредност 2.87.

Непредвидливиот натпревар во Меѓународни пријателски натпревари помеѓу Финска и Македонија му даде „право“ на азискиот хендикеп да постави нулта хендикеп.
За Финска да издвои победа со хендикеп 0.00 : 0.00,Dafabet нуди коефициент вреден 2.11.
За Македонија да си замине како победник Fonbet наградува со влог помножен по 1.85.

Нерешениот резултат ќе ви го врати влогот на вашата сметка.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Финска и Македонија тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!