Спореди ги коефициентите за Ливерпул vs Порто

Денес вторник во 19:00 дерби натпреварот во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Ливерпул и Порто

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Ливерпул го прават фаворит во однос на Порто. Тој во дуел влегува со шанса вредна 75.8% за да издвои победа.
Што се однесува до Порто, неговите шанси за победа се 8.1%. Доколку типувате на конечниот исход, Interwetten нуди коефициент 1.33 за победа на домаќинот, а Betsson Sportsbook и Nordicbet нуди највисок коефициент од 12.50 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на Sportingbet и bwin со вредност од 6.25.

На натпреварот помеѓу Ливерпул и Порто се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на Betfair SB бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.40. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
1xbet со коефициент од 1.68 .

За овој натпревар помеѓу Ливерпул и Порто азискиот хендикеп нуди предност од два гола за Порто. Доколку сметате дека Ливерпул има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на 1xbet и Interwetten со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на PinnacleSports и Bet 365 со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Коефициенти за натпреварот помеѓу Ливерпул и Порто тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk