Натпревар на денот: Луго vs Алкоркон

среда,17/10 2018 е празник во Шпанија.Луго и Алкоркон во борба за трите бода.

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Луго и Алкоркон акцентот за фаворит го ставаат на Луго. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.74 ни го нуди PinnacleSports. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во William Hill, Cash Point и Betway со коефициент од 3.10. За сите кои веруваат во победа на Алкоркон ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 3.00 кој може да го најдете во Fonbet и Unibet.

Во рамките на Куп на Кралот очекуваме на дуелот помеѓу Луго и Алкоркон да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 2.68 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.51 за 0-2 гола.

Непредвидливиот натпревар во Куп на Кралот помеѓу Луго и Алкоркон му даде „право“ на азискиот хендикеп да постави нулта хендикеп.
За Луго да издвои победа со хендикеп 0.00 : 0.00,Marathonbet и 1xbet нуди коефициент вреден 1.91.
За Алкоркон да си замине како победник Unibet наградува со влог помножен по 2.07.

Нерешениот резултат ќе ви го врати влогот на вашата сметка.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Луго и Алкоркон.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk