Спореди ги коефициентите за Еспањол vs Леванте

Денес петок во 19:00 дерби натпреварот во Ла Лига помеѓу Еспањол и Леванте

Што се однесува до денешниот натпревар во Ла Лига помеѓу Еспањол и Леванте, букмејкерите сметаат дека Еспањол е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
Interwetten – 1.90
1xbet – 3.72
PinnacleSports – 5.06

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Еспањол и Леванте? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 43.6%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 56.4%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.26. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.75.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Леванте, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Еспањол и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Dafabet: 2.12 за Еспањол
1xbet: 1.87 за Леванте

Комплетна понуда на коефициенти за Еспањол и Леванте.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!