Спореди ги коефициентите за Вулверхемптон Вандерерс vs Манчестер Сити

сабота,25/8 2018 е празник во Англија.Вулверхемптон Вандерерс и Манчестер Сити во борба за трите бода.

И покрај тоа што Манчестер Сити е гостин на дуелот против Вулверхемптон Вандерерс, букмејкерите „типуваат“ на гостинот. Тие сметаат дека веројатноста за победа на Манчестер Сити е 78.5%. Доколку одлуката е да го одиграте овој натпревар во корист на гостинот, тоа направето го на Nordicbet и Betsson Sportsbook бидејќи имаат најголем коефициент од 1.27. Ако сметате дека изненадувањето е неизбежно на овој натпревар и ќе победи домаќинот, Marathonbet нуди коефициент од 12.75. Коефициентот за реми е 7.30 на 1xbet и Marathonbet.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на PinnacleSports и до добиете коефициент 1.54. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Betfair SB со коефициент вреден 2.75.

Комплетна понуда на коефициенти за Вулверхемптон Вандерерс и Манчестер Сити.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk