Натпревар на денот: Норвич Сити vs Челзи

сабота,24/8 2019 е празник во Англија.Норвич Сити и Челзи во борба за трите бода.

И покрај тоа што Челзи игра далеку од дома, тие сеуште се фаворити за да го победат овој натпревар.
1xbet, Betfair SB и Fonbet ја има најдобрата понуда со коефициент од 1.85 за победа на Челзи, додека Marathonbet нуди најголем коефициент за победа на Норвич Сити. Ако натпреварот заврши нерешено, вие ке добиете најмногу ако уплатите на Unibet, Betsson Sportsbook и Nordicbet, бидејќи коефициентот таму има најголема вредност односно 4.15.

За дуелот помеѓу Норвич Сити и Челзи ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

PinnacleSports – 2.52 – 0-2 гола
1xbet, Betfair SB и Marathonbet – 1.60 – 3+ голови

Коефициенти за натпреварот помеѓу Норвич Сити и Челзи тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!