Натпревар на денот: Turan-T vs AZAL

среда,4/10 2017 е празник во Азербејџан.Turan-T и AZAL во борба за трите бода.

За дуелот помеѓу Turan-T и AZAL, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Turan-T. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од Betway е 2.25 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Unibet со вредност 3.75. За реми највисоката понуда е во сопственост на William Hill со вредност од 4.33.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Turan-T и AZAL нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на AZAL и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
10BET: 2.37 за Turan-T
NetBet: 1.54 за AZAL

Коефициенти за натпреварот помеѓу Turan-T и AZAL тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk