Спореди ги коефициентите за Ливерпул vs Рома

Денес вторник во 18:45 дерби натпреварот во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Ливерпул и Рома

Тимот на Ливерпул, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

1xbet: 1.55
Fonbet: 4.75
Paddy Power и Betfred: 7.00

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на 1xbet и до добиете коефициент 1.66. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Cash Point и Betfair SB со коефициент вреден 2.45.

За овој натпревар помеѓу Ливерпул и Рома азискиот хендикеп нуди предност од два гола за Рома. Доколку сметате дека Ливерпул има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на PinnacleSports со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на Dafabet со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Комплетна понуда на коефициенти за Ливерпул и Рома.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk