Натпревар на денот: Евертон vs Њукасл Јунајтед

Денес понеделник во 19:00 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Евертон и Њукасл Јунајтед

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Евертон и Њукасл Јунајтед акцентот за фаворит го ставаат на Евертон. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.40 ни го нуди Interwetten. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во Betfair SB со коефициент од 3.40. За сите кои веруваат во победа на Њукасл Јунајтед ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 3.50 кој може да го најдете во Betfair SB и Betfred.

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Евертон и Њукасл Јунајтед да бидат постигнати неколку голови.
Betfair SB ни нуди 2.25 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.80 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Њукасл Јунајтед и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 2.05
Betfred: 1.95

Коефициенти за натпреварот помеѓу Евертон и Њукасл Јунајтед тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk