Спореди ги коефициентите за Арсенал ФК vs Челси ФК

Во рамките на Премиер лига,среда во 19:45 часот ќе играат Арсенал ФК и Челси ФК

Дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Арсенал ФК и Челси ФК кој што ќе се одигра среда на 3/1 2018 во 19:45 букмејкерите укажуваат дека силата на Челси ФК е поголема во однос на Арсенал ФК. Доколку вашиот влог биде ставен во корист на Арсенал ФК, најголемиот коефициент е 3.10 на Marathonbet, Unibet и Fonbet. Доколку сакате својот влог да го ставите на реми тогаш тоа направето го на 1xbet, Betfair SB, Marathonbet, Sportingbet, bwin, Betsson Sportsbook, Nordicbet, Rivalo.com, Tipico, Unibet, Ladbrokes, Coral, PinnacleSports, Betfred и Fonbet, бидејќи коефициентот е најголем и има вредност од [%ODDS_HCP1X2_X%]. Да издвои победа гостинот, најголем коефициент нуди Interwetten во вредност од 2.70.

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Арсенал ФК и Челси ФК да бидат постигнати неколку голови.
Dafabet ни нуди 1.82 за 3 или повќе голови, додека Betfair SB нуди 2.20 за 0-2 гола.

Комплетна понуда на коефициенти за Арсенал ФК и Челси ФК.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk