Спореди ги коефициентите за Тотенхем Хотспур ФК vs Вест Хем Јунајтед ФК

Денес четврток во 20:00 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Тотенхем Хотспур ФК и Вест Хем Јунајтед ФК

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Тотенхем Хотспур ФК го прават фаворит во однос на Вест Хем Јунајтед ФК. Тој во дуел влегува со шанса вредна 75.2% за да издвои победа.
Што се однесува до Вест Хем Јунајтед ФК, неговите шанси за победа се 8.4%. Доколку типувате на конечниот исход, Interwetten нуди коефициент 1.35 за победа на домаќинот, а PinnacleSports нуди највисок коефициент од 12.03 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на 1xbet и Marathonbet со вредност од 6.20.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Betfair SB и до добиете коефициент 1.60. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на 1xbet со коефициент вреден 2.70.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Тотенхем Хотспур ФК и Вест Хем Јунајтед ФК тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!