Натпревар на денот: Сасуоло vs Емполи

Денес петок во 18:30 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Сасуоло и Емполи

Што се однесува до денешниот натпревар во Серија А помеѓу Сасуоло и Емполи, букмејкерите сметаат дека Сасуоло е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
1xbet – 1.98
Tipico – 3.70
Marathonbet – 4.30

Во рамките на Серија А очекуваме на дуелот помеѓу Сасуоло и Емполи да бидат постигнати неколку голови.
Marathonbet и 1xbet ни нуди 1.93 за 3 или повќе голови, додека Marathonbet и 1xbet нуди 2.01 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Емполи има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Сасуоло, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Сасуоло, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
PinnacleSports: 2.86 за Сасуоло
1xbet: 1.52 за Емполи

Комплетна понуда на коефициенти за Сасуоло и Емполи.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk