Спореди ги коефициентите за Наполи vs Емполи

Во рамките на Серија А,петок во 19:30 часот ќе играат Наполи и Емполи

Наполи е огромен фаворит во натпреварот против Емполи. Врз основа на коефициентите на пазарот кои ги нудат букмејкерите, веројатноста за победа на Наполи е околу 75.8%. Interwetten има најмалку доверба во Наполи и нуди 1.35 за победа. За иненадување, односно за победа на Емполи најдобрата понуда е на PinnacleSports со коефициент 12.11.
Најдобриот коефициент за нерешен исход го има Betway со вредност од 6.50.

На натпреварот помеѓу Наполи и Емполи се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на PinnacleSports бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.57. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Interwetten со коефициент од 1.55 .

За овој натпревар помеѓу Наполи и Емполи азискиот хендикеп нуди предност од два гола за Емполи. Доколку сметате дека Наполи има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на Dafabet со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на 1xbet со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Комплетна понуда на коефициенти за Наполи и Емполи.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk