Натпревар на денот: Гронинген vs Спарта Ротердам

недела,24/12 2017 е празник во Холандија.Гронинген и Спарта Ротердам во борба за трите бода.

Што се однесува до денешниот натпревар во Ередивизија помеѓу Гронинген и Спарта Ротердам, букмејкерите сметаат дека Гронинген е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
Interwetten – 1.90
PinnacleSports – 4.19
Cash Point – 4.80

На натпреварот помеѓу Гронинген и Спарта Ротердам се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.55. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
PinnacleSports со коефициент од 1.59 .

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Спарта Ротердам, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Гронинген и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
PinnacleSports, Dafabet и Paddy Power: 2.00 за Гронинген
Unibet: 1.95 за Спарта Ротердам

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Гронинген и Спарта Ротердам.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!