Натпревар на денот: Wadi Degla vs Al Ahly

Денес понеделник во 17:00 дерби натпреварот во Premier League помеѓу Wadi Degla и Al Ahly

И покрај тоа што Al Ahly е гостин на дуелот против Wadi Degla, букмејкерите „типуваат“ на гостинот. Тие сметаат дека веројатноста за победа на Al Ahly е 67.8%. Доколку одлуката е да го одиграте овој натпревар во корист на гостинот, тоа направето го на PinnacleSports бидејќи имаат најголем коефициент од 1.44. Ако сметате дека изненадувањето е неизбежно на овој натпревар и ќе победи домаќинот, 1xbet нуди коефициент од 10.50. Коефициентот за реми е 4.25 на Marathonbet, NetBet, 10BET и Dafabet.

За натпреварот помеѓу Wadi Degla и Al Ahly кој ќе се одигра понеделник на 25/12 2017 во 17:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Marathonbet – 1.78
PinnacleSports – 2.14

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Wadi Degla и Al Ahly.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!