Натпревар на денот: Хадерсфилд Таун ФК vs Ливерпул ФК

Денес вторник во 20:00 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Хадерсфилд Таун ФК и Ливерпул ФК

Букмејкерите „велат“ дека шансите за победа на Ливерпул ФК се 73.5% за да си заминат дома со три бода. Најмалку во тоа верува Interwetten и нуди најголем коефициент од 1.40. Што се однесува до нерешениот резултат, најдобрата понуда ја има Betway со коефициент вреден 5.75. Најголемиот коефициент за домаќинот ќе го издвоиме од Coral и Ladbrokes вреден 12.00.

За дуелот помеѓу Хадерсфилд Таун ФК и Ливерпул ФК ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

Dafabet – 2.32 – 0-2 гола
1xbet – 1.72 – 3+ голови

Комплетна понуда на коефициенти за Хадерсфилд Таун ФК и Ливерпул ФК.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk