Спореди ги коефициентите за Реал Клуб Селта де Виго vs Реал Бетис Баломпие

Во рамките на Ла Лига,понеделник во 20:00 часот ќе играат Реал Клуб Селта де Виго и Реал Бетис Баломпие

Тимот на Реал Клуб Селта де Виго, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

Nordicbet: 1.80
PinnacleSports: 4.26
Betfair SB: 5.00

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Interwetten и до добиете коефициент 1.60. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на 1xbet со коефициент вреден 2.62.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Реал Бетис Баломпие, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Реал Клуб Селта де Виго и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Betfred: 1.95 за Реал Клуб Селта де Виго
Dafabet: 2.05 за Реал Бетис Баломпие

Комплетна понуда на коефициенти за Реал Клуб Селта де Виго и Реал Бетис Баломпие.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!