Натпревар на денот: Шалке 04 vs Локомотив Москва

вторник,11/12 2018 е празник во Меѓународен.Шалке 04 и Локомотив Москва во борба за трите бода.

За дуелот помеѓу Шалке 04 и Локомотив Москва, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Шалке 04. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од Betfred, Cash Point, Interwetten и skybet е 2.00 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Unibet, Betfred, Betfair SB, William Hill, Coral и Bet 365 со вредност 4.20. За реми највисоката понуда е во сопственост на Betway со вредност од 3.75.

За натпреварот помеѓу Шалке 04 и Локомотив Москва кој ќе се одигра вторник на 11/12 2018 во 17:55, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Bet 365 и Dafabet – 1.95
Unibet – 2.05

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Локомотив Москва има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Шалке 04, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Шалке 04, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
PinnacleSports: 2.83 за Шалке 04
PinnacleSports: 1.47 за Локомотив Москва

Комплетна понуда на коефициенти за Шалке 04 и Локомотив Москва.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!