Натпревар на денот: Евертон vs Ватфорд

Во рамките на Премиер лига,понеделник во 20:00 часот ќе играат Евертон и Ватфорд

Според букмејкерите, во овој натпревар Евертон влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има 1xbet со вредност од 1.76, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Marathonbet, Betway, William Hill и Bet 365 со вредност од 5.25. За нерешено, ги препорачуваме Unibet и Bet 365 затоа што само таму е коефициентот 3.90.

За натпреварот помеѓу Евертон и Ватфорд кој ќе се одигра понеделник на 10/12 2018 во 20:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Dafabet – 2.02
Marathonbet, 1xbet и Betfred – 1.91

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Ватфорд има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Евертон, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Евертон, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Dafabet: 2.41 за Евертон
1xbet: 1.70 за Ватфорд

Комплетна понуда на коефициенти за Евертон и Ватфорд.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk